Zaawansowane
Ogłoszenie

ACT dla terapeutów CBT

Podziel się:

Nie załączono wideo.

Wyślij wiadomość: zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.

AntySpam: Wpisz nazwę ptaka "jaskolka" z polskimi literami.
Odpowiedź na powyższe pytanie:

Cena: 399,00 PLN
Województwo: dolnośląskie
Firma: Piotr Mirek
Powiat: m. Wrocław
Miasto: Wrocław
Ulica: Dyrekcyjna 37/47
E-mail: dyrekcyjna33f@dcp.wroclaw.pl
Telefon: 71 361 60 35
Strona www: www.dcp.wroclaw.pl
Zobacz inne ogłoszenia użytkownika
   
nr. ogłoszenia 33116
dodano: 2019.01.12
ważne do: 2019.02.11
wyświetleń: 32

Szczegóły oferty:

ACT dla terapeutów CBT, czyli jak integrować interwencje z behawioralnych, poznawczych, akceptacyjnych i uważnościowych skrzydeł CBT.

???? Termin szkolenia: 23.03.2019r.
???? Cena szkolenia: 399 zł


????Ogólne informacje:

Warsztat ma na celu poszerzenie szkolenia CBT opierając je o procesy elastyczności psychologicznej, analizę funkcjonalną i teorię ram relacyjnych (RFT). ACT i CBT posiadają różne narzędzia służące zmianie zachowania, w sytuacji kiedy pojawiają się problematyczne myśli czy emocje. Warsztat ukaże różnice w strategiach i celach pracy w obu tych podejściach, przede wszystkim jednak ma na celu wykształcenie bardziej holistycznego podejścia w pracy terapeutycznej, umożliwiającego większą skuteczność, elastyczność i dostosowanie do aktualnego kontekstu czy celu interwencji.

????Obok zdobycia wiedzy o najnowszych osiągnięciach naukowych z zakresu rozwoju modelu zdrowia psychicznego, celem warsztatu jest promowanie eksperymentalnych metod dydaktycznych; możliwości doświadczenia innowacyjnych interwencji behawioralnych na własnej skórze zamiast przekonywania czy przyswajania określonych protokołów pracy.

Uczestnicy po szkoleniu otrzymują Certyfikat ukończenia szkolenia :)


????Program szkolenia:

Korzyści dla uczestników z uczestnictwa w szkoleniu:

- Poznają sposób formułowania przypadku oparty na stabilnych procesach psychologicznych, jako alternatywę do diagnoz i protokołów tworzonych na podstawie kryteriów diagnostycznych DSM czy ICD.
- Doświadczą różnicę w stosowaniu defuzji i strategii restrukturyzacji poznawczej w procesie aktywizacji behawioralnej.
- Nauczą się planowania i przeprowadzania ekspozycji, która zamiast redukcji objawów (np. poprzez desensytyzację) ma na celu poszerzenie repertuaru zachowań i przybliżenie klienta do obszarów życia, które uznaje za wartościowe pomimo doświadczanego większego dyskomfortu emocjonalnego.
- Opanują nowe metody diagnostyczne wykorzystujące procesy uważności i określania wartości oraz ich wykorzystanie w pogłębianiu relacji terapeutycznej z klientem.
- Rozwiną umiejętności postrzegania własnego schematu poznawczego z dystansu bez poddawania się mu czy angażowania się w wewnętrzną walkę.
- Poznają jak można zmienić superwizję z opowiadania sobie historii i dawania sobie rad, czyli skupienia się na objawach i tworzenia nowych reguł zachowania, na rozwijanie własnej elastyczności psychologicznej i kształtowanie umiejętności terapeutycznych.

Program szkolenia:

- Nowe ujęcie zdrowia psychicznego w kontekstualnych naukach o zachowaniu
- Różne sposoby konceptualizacji i formuowania przypadku ACT
- Przegląd strategii aktywizacji behawioralnej i behawioralnej zmiany przy wykorzystaniu procesów elastyczności psychologicznej
- Budowanie kontekstualnej grupy superwizyjnej

????Wykładowcy:

Hubert Czupała jest absolwentem Psychologii oraz Filologii Germańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytecie im. Jana Gutenberga w Moguncji. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w Klinice Psychiatrii i Ambulatorium Psychoterapeutycznym Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji, oraz Szpitalu Powiatowym w Śremie. Kierował również Oddziałem Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym w Śremie. Obecnie kieruje pracą zespołu psychoterapeutów prywatnego Ośrodka Terapii Poznawczych i Behawioralnych w Poznaniu. W pracy klinicznej specjalizuje się w nowych formach psychoterapii opartych na dowodach naukowych. Ukończył 4 letnie szkolenie z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej oraz liczne szkolenia i warsztaty z zakresu psychoterapii; między innymi: terapii schematu (ST), terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), terapii dialektyczno behawioralnej (DBT), terapii opartej na współczuciu (CFT) oraz terapii opartej na analizie funkcjonalnej (FAP). Pracuje z rodzicami i nauczycielami prowadząc warsztaty edukacji psychologicznej i wspierania umiejętności wychowawczych, prowadzi rehabilitację psychologiczną i grupy wsparcia dla osób przewlekle chorych oraz realizuje projekty edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego. Jest członkiem Association for Contextual Behavioral Science oraz przewodniczącym jej polskiego oddziału (ACBS Polska). Swoją wiedzę i umiejętności przekazuje studentom jako wykładowca akademicki oraz prowadząc specjalistyczne szkolenia i warsztaty doskonalenia zawodowego.


Uczestnikom w trakcie zajęć zapewniamy catering w przerwach kawowych (ciastka, owoce, soki, kawa, herbata) :)

Zapisy na szkolenie: on-line http://www.dcp.wroclaw.pl
telefon 71 332 36 70

☛Zapisz się na szkolenie:
https://www.dcp.wroclaw.pl/otwarte-szkolenia-terapeutyczne?action=karta-zgloszenia&id=1577

????Dołącz do naszego wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/2023524014394975/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !


Podobne ogłoszenia w tej kategorii
Zapisz się na nasz darmowy newsletter i bądź na bieżąco:
Polityka prywatności najnowsze ogłoszenia
Reklama
Zareklamuj się